Co mówią absolwenci EMBA? Co mówią absolwenci EMBA?

Jacek Balcer
Od marca 2010 r. rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej i Spraw Społecznych w PLL LOT; 
wcześniej prezes spółki Poznań 2012, doradca zarządu grupy Enea, rzecznik prasowy i dyrektor Departamentu PR w BPH, dyrektor Biura Marketingu i Public Relations w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA,

do 2001 r. dziennikarz i reporter w Telewizji Polskiej

"Nie bój się zrobić tego kroku, zastanawiaj się, ale kiedy czujesz, że powinieneś, zrób go. Może to śmieszne, ale właśnie to zdanie najbardziej zapamiętałem z wykładów MBA. Sympatyczny wykładowca z Dominican University przekonywał nas, że trzeba mieć przede wszystkim odwagę. Między innymi dzięki MBA nie boję się nowych wyzwań, bo są to studia, które zmieniają sposób myślenia. A przy okazji uczą tak potrzebnej polskim menedżerom umiejętności dzielenia się zarówno władzą, jak i odpowiedzialnością oraz pracy w zespole. I jeszcze coś. W Dominican University dużą wagę przykładają do etyki w biznesie. Warto się jej nauczyć i stosować. Efekty może nie przyjdą od razu, ale że będą, tego jestem pewien". 

Jarosław Guściora
Dyrektor działu silników spalinowych Caterpillar, Eneria Sp. z o.o. 


"Okres dwóch lat studiów o profilu z zakresu ekonomii, finansów i marketingu dla absolwenta studiów technicznych na Politechnice Gdańskiej, które ukończyłem w roku 1983, jest niebagatelnym wyzwaniem. To całkowite przestawienie własnego sposobu myślenia poprzez ukierunkowanie się na elementy dotąd nieznanych dziedzin istnienia i funkcjonowania gospodarki, a także poza jej granicami ujętymi w szerokim obszarze globalizacji rynków świata. Dlaczego zdecydowałem się na dodatkowe kształcenie w programie MBA? Studia te to paszport do przyszłości dla każdego uczestnika, dający wiele korzyści: dyplom uznawany na całym świecie, prestiż w swoim środowisku, umiejętność poruszania się w polskich realiach, nawiązywanie nowych kontaktów i wymiana doświadczeń. Osiągnięcie takich umiejętności i korzyści jest poważnym atutem dla kandydatów poszukujących dobrej pracy. Studia polecam wszystkim wytrwałym". 

Adam Handzelewicz
Współwłaściciel i Prezes Zarządu, Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego VESTER 


"Jestem jednym z najstarszych wiekowo studentów MBA organizowanych przez Dominican University przy współpracy z WNEiZ. Podstawą decyzji o podjęciu studiów MBA była chęć weryfikacji mojej dotychczasowej wiedzy teoretycznej zdobytej na różnych studiach w ciągu ostatniego trzydziestolecia i doświadczeń praktycznych na różnych stanowiskach kierowniczych w tym czasie. Mogę stwierdzić z całą odpowiedzialnością, iż program studiów MBA realizowany w trybie "Executive" na UMK w Toruniu w pełni odpowiada moim oczekiwaniom. Zarówno strona programowa, jak i realizacja tegoż programu zgodna jest z moimi wyobrażeniami jako studenta i praktyka działalności gospodarczej. Wysoki poziom merytoryczny i dydaktyczny wykładowców, a także profesjonalizm organizatorów stwarzają klimat przyjemnej satysfakcji z uczestniczenia na zajęciach i pobytu w murach Uniwersytetu. Gorąco polecam studia Executive MBA na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu wszystkim młodym i starszym ambitnym ludziom, którzy chcą lepiej poznać i zinternalizować uwarunkowania współczesnego globalizującego się rynku". 

Dariusz Łątka
Prezes Zarządu ORLEN Prewencja Sp. z o.o. 


"Oferta studiów Executive MBA na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu realizowana wraz z Dominican University (USA) odznacza się korzystną relacją zakresu merytorycznego do ceny. Seminaryjny sposób prowadzenia zajęć, promujący wymianę informacji pomiędzy uczestnikami, jest dodatkową zaletą. Spodziewam się, że połączenie doświadczeń zawodowych z wiedzą nabytą w trakcie zajęć będzie istotnym atutem w mojej dalszej karierze zawodowej". 

Paweł Łyczywek
Management & Financial Control Manager, Bonduelle Polska Sp. z o.o. 


"Studia w Polsce są ciągle nastawione na teorie i pojęcia naukowe. Takie podejście jest prostsze niż analiza przypadków z życia firm i przekazanie zdolności praktycznych do zastosowania w biznesie. Prostsze dla wykładowców, ale nie tego oczekują pracodawcy. Zajęcia są wspaniałą okazją do kontaktu z praktykami zza oceanu. Warto dołożyć starań, aby pokonać wysoko postawioną przez nich poprzeczkę. Atutem są również studenci, często osoby kluczowe w swoich organizacjach, bogaci w doświadczenia, otwarci na dyskusję i chętni do współpracy. Nie sposób pominąć praktyki w prezentowaniu własnych projektów, podniesienia znajomości Business English, aż wreszcie dyplomu amerykańskiej uczelni. Studia MBA na Dominican University mają własny styl, czerpią z best practices amerykańskiej gospodarki rynkowej, mają za zadanie spełnić oczekiwania pracodawców". 

Jarosław Porządny
Segment Manager / Special Lighting Team Manager, Philips Lighting 


"Podjęcie studiów MBA prowadzonych na WNEiZ stanowiło dla mnie duże wyzwanie. Niemniej jednak uważam, że jest to czas dobrze spędzony. Połączenie akademickiej teorii z dużą ilością formalnych i nieformalnych dyskusji dodało zupełnie nowego wymiaru zajęciom i spotkaniom w gronie profesorów i studentów. Dwa lata studiów to okres spędzony wśród ludzi aktywnych i poszukujących, a to tworzy niezapomniany klimat, mobilizuje i stymuluje do rozwoju".